Gora
gora
wybor
Kozal
O parafii
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje
Intencje Papieskie
Kalendarz liturgiczny
Gazetka
Biuro
Caritas
Odnowa
Koło różańcowe
Rada parafialna
Galerie
Filipiny
Warto wiedzieć
Księga GościRada parafialna
Linia

____Rada Parafialna przy Parafii Bł. Michała Kozala w każdą drugą niedzielę miesiąca zbiera ofiary na potrzeby parafialne, typu remonty, naprawy itp.
____Najbliższa zbiórka - 8.09.2019 r.


____Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którym dobro Parafii leży na sercu i_którym zależy, by w ich świątyni przebywało się bezpiecznie.
____W ich intencji odprawiona była msza św. 26 sierpnia 2019 r.
o godz 9:00.
 
----- * -----

____Jak informował Ks. Proboszcz, otrzymaliśmy zgodę konserwatora zabytków w_Gdańsku i_przystępujemy do odbudowy zakrystii i przebudowy dotychczasowego stanu prezbiterium kościoła. W 2018 roku wykonaliśmy stan surowy zamknięty zakrystii, co zostało wycenione na 90_000 zł. i zapłacone. W 2019 roku, roku 25 Jublileuszu powstania naszej parafii, zaplanowane jest wykonanie nowego pokrycia dachu nad prezbiterium kościoła, dokończenie budowy zakrystii i jeśli się uda postawienie nowego ołtarza głównego w prezbiterium. Biorąc pod uwagę otrzymaną dotację z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie ok 58 tys., co już jest sporym zastrzykiem finansowym. Otrzymaliśmy dofinansowanie od Konserwatora Zabytków ok. 30 tys., ale doszły koszty dokumentacji 9 tys. Pozostaje nam do uzbierania jeszcze około 15 tys., aby dokończyć to, co zaczęliśmy. W_II_Niedziele Miesiąca zbierane będą ofiary przeznaczone na ten cel. Zachęcamy do szukania ludzi dobrej woli, sponsorów, którzy zechcieliby pomóc. W historii również budowano przepiękne świątynie, które powstawały dzięki fundatorom. Daj Boże, by znaleźli się także i dla naszego kościoła, aby stawał się coraz piękniejszy na Bożą chwałę i ku zbawieniu ludzi.
____Prosimy o_modlitwę o dotację czy darowiznę lub choćby o_codzienne "Zdrowaś Maryjo..."

____Ksiądz Proboszcz informuje, że eksperci, po przeprowadzonej konserwatorskiej ekspertyzie naszego kościoła stwierdzili, iż w pierwszej kolejności remontu wymaga wieża kościoła. Ta sprawa została doprowadzona do końca Zaplanowany remont dachu całego kościoła, polegający na wzmocnieniu konstrukcji dachu, wymianie poszycia oraz orynnowaniu i odprowadzeniu wody, został również zakończony sukcesem i bez długów. Odbudowa zakrystii kościoła w stanie surowym, zaplanowana na 2018 rok, też została doprowadzona do końca. Pozostało jednak jeszcze sporo do dokończenia całej inwestycji, by zobaczyć efekt końcowy zaplanowanego przedsięwzięcia.  Dokończenie prac w zakrystii, pokrycie dachu prezbiterium, dokonanie zmian w instalacji elektrycznej, odnowienie prezbiterium i jeśli będzie to możliwe, postawienie nowego ołtarza głównego. Sporo przed nami, dlatego prosimy, jak zwykle, o nieustającą modlitwę w tych intencjach.
____W 2019 roku obchodzić będziemy 25-lecie powstania parafii, dlatego byłoby dobrze, aby prace te mogły być przed obchodami zakończone.
____Informujemy, że istnieje możliwość odpisania od dochodu przekazanych funduszy na remont dachu. Jedynym warunkiem jest przelew bądź wpłata na konto parafii, którego numer znaleźć można na dole tej strony lub w gazetce parafialnej. Wystarczy wpisać jako tytuł przelewu: cele kultu religijnego.

 ----- * -----
 
____Pamiętając, że przed nami są stałe potrzeby napraw, którym musimy sprostać, dlatego konto remontowe jest ciągle aktualne i comiesięczne zbiórki w drugą niedzielę miesiąca, będą się odbywały nadal. Nr konta na dole strony.

----- * -----

 
____W ramach remontu uszczelniono okna witrażowe w kościele. Wykonana została na zamówienie nowa kotara przy wejściu z kruchty do kościoła, która dobrze spełnia swoje ocieplające zadanie. Przez kolejne miesiące zbieraliśmy fundusze na wykonanie prac związanych z_opierzeniem kościoła, tak aby zacinający deszcz nie niszczył ścian i_sufitu świątyni. Prace te są już zakończone. Wielkim kosztem wyremontowana została wieża kościoła, która groziła zawaleniem. Najtrudniejszą i najkosztowniejszą pracą okazało się wzmocnienie i zmiana pokrycia dachowego nad nawą główną kościoła oraz orynnowanie dachu.
____Dokonano również ocieplenia i uszczelnienia sufitu kościoła, co poskutkowało odczuwalnym wzrostem temperatury w świątyni. Musimy jednak sami zadbać o to, by utrzymać jak najdłużej znośną temperaturę wewnątrz kościoła przez zamykanie drzwi wejściowych i przypominanie o tym innym.
____Wymieniono stare (50 letnie) urządzenia nagłośniające z całym towarzyszącym oprzyrządowaniem: wzmacniaczem, okablowaniem, mikrofonami, głośnikami i_organami kościelnymi, które wreszcie działają normalnie.
____Mamy nową zakrystię i powiększoną przestrzeń prezbiterium, które jednak wymagają dalszych prac.

----- * -----

UWAGA! Apel do wszystkich. UWAGA!
   
Zostało zainstalowane ogrzewanie w kościele. Kościół jest również ocieplony izolacją termiczną, dlatego warto pomyśleć o tym, aby wytworzone ciepło jak najdłużej zachować w świątyni, przez zamykanie drzwi i zasłanianie kotary przy drzwiach wejściowych w trakcie odprawianych nabożeństw, aby pobyt w ciepłej świątyni zbliżał nas jeszcze bardziej do miłosiernego Boga. Zadbajmy jednak o to, by było czym ogrzewać ten Boży Przybytek.
Pamiętajmy! Pomagając Kościołowi, pomagamy przede wszystkim sobie.


----- * -----
 
____Można również dokonywać wsparcia przez indywidualne wpłaty na konto parafialne: 68 8300 0009 0070 1587 2000 0010 z dopiskiem "Cele kultu religijnego".
 
   
Strona głównapowrót zaproszenie