Gora
gora Ryjewo
wybor
Kozal
O parafii
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje
Intencje Papieskie
Kalendarz liturgiczny
Gazetka
Biuro
Caritas
Odnowa
Koło różańcowe
Rada parafialna
Galerie
Filipiny
Warto wiedzieć
Księga Gości
   

Ogłoszenia parafialne
Linia
 Ogłoszenia
Niedziela 04.12.2022 r.
 1. We wtorek wspominamy Św. Mikołaja, patrona Elbląga i katedry elbląskiej.
 2. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przeżywać będziemy Godzinę Łaski od 12:00-13:00. O Godzinie Łaski powiedziała nam sama Maryja w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia – 8 grudnia 1947 r. w_Montichiari we Włoszech. Montichiari – czyli Jasna Góra! W tej maleńkiej włoskiej miejscowości Maryja ukazywała się pielęgniarce. Maryja powiedziała: ,,Życzę sobie, aby każdego roku w_dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski”. W tej wyjątkowej godzinie zapraszam do Kaplicy Adoracyjnej. 
 3. W Adwencie trwają Roraty o godz. 6:30. Jeszcze wiele osób nie było. Starsi niech zaszczepią ten zwyczaj młodszym i dadzą im własny przykład. Jest to wyjątkowy czas na pielęgnowanie naszej wiary. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z_lampionami codziennie od wtorku o 6:30.
 4. W tym roku rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 18.12.
 5. Poświęcone opłatki na tegoroczny stół wigilijny można nabyć po Mszy Św. w zakrystii lub na plebanii.
 6. Dostępne są już świece Caritas w ramach corocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w tym roku po 10 zł. Jest ich niewiele więc trzeba się decydować.
 7. W dzisiejszą niedzielę zbieramy datki na ogrzewanie kościoła. Dzięki temu mamy w_miarę komfortowe warunki.
 8. Pragę serdecznie podziękować wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom Parafii. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji prac w prezbiterium, aby udało się nam do Świąt, a nie ukrywam że mamy małe trudności. W przyszłą II Niedzielę Miesiąca będziemy zbierać ofiary na wykonywane prace.
 9. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-17:30. Znajdźmy w tym tygodniu nawet małą chwilę dla Pana Jezusa. Szczególną intencją na adorację niech będą prace w prezbiterium, aby Pan Jezus się tym zajął.Zachęcam do zamawiania i rezerwacji terminów Mszy Św.
 10. Przy wyjściu z kościoła jest Gość Niedzielny oraz gazetka parafialna Wypłyń na Głębie.
 11. W najbliższym tygodniu odprawiane będą następujące intencje: