Gora
gora Ryjewo
wybor
Kozal
O parafii
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje
Intencje Papieskie
Kalendarz liturgiczny
Gazetka
Biuro
Caritas
Odnowa
Koło różańcowe
Rada parafialna
Galerie
Filipiny
Warto wiedzieć
Księga Gości
   

Ogłoszenia parafialne
Linia
 Ogłoszenia
Niedziela 26.09.2021 r.
 1. W środę obchodzimy wspomnienie świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała. W_związku tym, że codziennie wzywamy opieki Michała Archanioła i w naszej świątyni jest Jego figura, pragniemy tego dnia zwrócić się do Niego ze szczególną modlitwą na nabożeństwie, które odprawimy na wieczornej Mszy Św.
 2. W I Piątek Miesiąca całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu 7:00-18:00. O_15:00 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź 7:00-7:30; 17:00-17:30. Pragnę przypomnieć dzieciom o spowiedzi Św. i przyjęciu Komunii Św. w_zbieraniu kolejnych I Piątków Miesiąca. Chorych z Komunią Św. odwiedzę od godz. 9:00.
 3. W I Sobotę Miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 7:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej, śpiewu Godzinek i Eucharystii.
 4. Od piątku rozpoczynamy październik, miesiąc Maryjny. Różaniec z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu odmawiamy pół godz. przed Mszą Św. Niech ten czas będzie wypełniony w tym roku gorącą modlitwą i mobilizacją do wspólnego odmawiania różańca.
 5. Zapraszam wszystkie dzieci pragnące rozpocząć przygotowanie do I Komunii Św. wraz z_rodzicami do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św., już można a nawet należy chodzić do kościoła, i oczekiwać na Bożą łaskę. O spotkaniu z rodzicami poinformuję w przyszłą niedzielę.
 6. W przyszłą niedzielę 03.10 odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę. O 15:00 Msza Św. dziękczynna a następnie spotkanie w_salce. Zapraszam wszystkich pielgrzymów i tegorocznych i z lat ubiegłych oraz sympatyków pielgrzymki.
 7. Na początku sierpnia w parafii w Nowym Stawie spłonęła plebania, i w pożarze zginął ksiądz. Trwają prace związane z odbudową plebanii, o co zabiega ks. Jerzy Pawelczyk proboszcz, który budował i naszą plebanię. Pragniemy wyrazić naszą solidarność i na ile to możliwe pomóc w odbudowie. Dlatego w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
 8. Dziś w ostatnią niedzielę miesiąca zbieramy ofiary do puszki przeznaczone dla Pana Organisty, w dowód wdzięczności za Jego posługę w naszej świątyni.
 9. Serdecznie zachęcam do zamawiania Mszy Św. w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Są pustki w kalendarzu intencyjnym, a przecież tyle jest potrzeb i spraw.
 10. Przy wyjściu z kościoła jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna Wypłyń na głębię.
 11. W ośrodku zdrowia trwają zapisy na szczepienia przeciw Covid 19.
 12. W najbliższym tygodniu odprawiane będą następujące intencje: