Modlitwy
gora Ryjewo
wybor
Kozal
O parafii
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje
Intencje Papieskie
Kalendarz liturgiczny
Gazetka
Biuro
Caritas
Odnowa
Koło różańcowe
Rada parafialna
Galeria
Filipiny
Warto wiedzieć
Księga Gości
   
   


Strona głównapowrót


Caritas 


linia
XXX Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
świece Caritas

          Trzy dekady temu Caritas Polska zainaugurowała Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – jedną z najdłużej trwających i najbardziej znanych akcji. Jej nieodłącznym elementem jest Świeca Caritas, dzięki której zbierane są środki na pomoc dzieciom. Akcji towarzyszy hasło „Świeca, która tworzy polską Wigilię”.
         Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (WDPD), zapoczątkowane w 1994 r., połączone jest z_rozprowadzaniem w czasie Adwentu Świecy Caritas, która w ciągu lat stała się rozpoznawalnym symbolem polskiej Wigilii. Znakiem obecności nowo narodzonego Chrystusa przypominającym o_tym, by w naszych sercach znalazło się miejsce dla potrzebujących. W tym roku Caritas przygotowała 1,5 mln świec, które rozprowadzane są w parafiach w całej Polsce.
          Tak jak pusty talerz przy stole czekający na ubogich, świeca przypomina nam, że są ludzie samotni, głodni, dla których nie ma miejsca — powiedział ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.
          U nas świece po 10 zł.

linia

XXVIII Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

WDPD

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z_rodzin potrzebujących wsparcia. W ramach 28. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas, prowadzonej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. O przeznaczeniu wpływów związanych z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom będą decydować diecezjalne Caritas, uwzględniając lokalne potrzeby. Ponadto w tym roku 10 groszy, uzyskanych dzięki każdej z_wigilijnych świec rozprowadzanych w parafiach, zostanie przeznaczone na kompleksowy rozwój placówek dla dzieci w krajach rozwijających się (edukacja, dożywianie).
Już można nabywać świece w kościele po 8 zł.


linia
   

XXVII Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
   
świece Caritas
To już 27 lat wigilijna świeca Caritas tworzy polską tradycję świąteczną.
Już od wtorku 1 grudnia można nabywać świece po 6 zł.

 Linia
Paschaliki Wielkanocne 2020


____Rozpoczęliśmy kolejny Wielki Post, który jest dobrą okazją do czynienia dobra. Jednym z nich jest Jałmużna, czyli „datek dla biednych i  potrzebujących”, uczynek miłosierny.
____Inną formą pomocy jest nabycie Paschalika Wielkanocnego, w naszej Parafii za jedyne 10 zł.

linia
XXVI Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
   
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
Już od 26 lat wigilijna świeca Caritas tworzy polską tradycję świąteczną.
Od czwartku 5 grudnia można nabywać świece po 6 zł.

linia
28 Kwietnia 2019 - Święto Miłosierdzia Bożego
to święto patronalne Caritas
Składki do puszek w tym dniu przeznaczone są na dzieła miłosierdzia
Caritas Diecezji Elbląskiej.


linia
Potrzebujesz łóżka rehabilitacyjnego,
dla leżącej chorej osoby w domu,
zajrzyj TUTAJ

   
linia
   
Wielkanocne Świece Caritas
Dar Juniora dla Sniora
____Rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest dobrą okazją do czynienia dobra. Jednym z nich jest Jałmużna, czyli „datek dla biednych i  potrzebujących”, uczynek miłosierny. Pismo Święte wiele razy wspomina o obowiązku dawania jałmużny. Właściwym motywem dawania jałmużny jest miłość – miłość Boga i miłość bliźniego: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”  (Mt 25, 41). Dlatego zachęcamy do odbierania Skarbonek na Jałmużnę Wielkopostną  swoich parafiach. Po 40 dniach Wielkiego Postu skarbonki przynoszone są do parafii zgodnie z miejscowym zwyczajem. W akcję mogą włączać się dzieci, dorośli, osoby starsze, a także całe rodziny.
____W tym okresie Caritas Diecezji Elbląskiej rozprowadza Wielkanocne Świece Caritas.

linia
Świeca, która tworzy polską Wigilię
XXV Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
Świeca 2018
   
Już od 25 lat wigilijna świeca Caritas tworzy polską tradycję świąteczną. Dochód z milionów charytatywnych świec od początku akcji przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących dzieci.
   


W naszej parafii Świece Wigilijne już od 13 grudnia 2018 w_cenie 6 zł.


linia
Miłosierdzie jest jedno
XXIV Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Caritas_Baner

Świeca wigilijna

Świeca Caritas na przestrzeni lat stała się jednym z_najważniejszych i najbardziej znanych symboli Wigilii w_Polsce. Płomień każdej wigilijnej świecy daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekują się diecezjalne Caritas w Polsce.

Od jubileuszowego 2000 roku akcja organizowana jest wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego. Od tego momentu odbywa się także wspólna, ekumeniczna inauguracja. Ekumenizm akcji podkreśla również tegoroczne hasło – „Miłosierdzie jest jedno”.

W naszej parafii Świece Wigilijne już od 10 grudnia 2017 w_cenie 6 zł.

   linia
   
W niedzielę 1 października 2017 zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas diecezji elbląskiej.
   
linia
   
Paschaliki Wielkanocne
W przedsionku kościoła można było nabyć paschaliki,
świece na stół świąteczny.

paschalik
   
Świecę tę można wykorzystać w obrzędzie Wielkiej Soboty.
Cel zakupu był jak zawsze ten sam: pomoc ubogim.

linia
Płomień Miłosierdzia
XXIII Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
_____Świeca Caritas na przestrzeni lat stała się jednym z najważniejszych i_najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. Płomień każdej wigilijnej świecy daje szansę dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekują się Diecezjalne Caritas w_Polsce szansę na lepszą przyszłość.

_____Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na letni wypoczynek, całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną. Ponadto 10 groszy z_każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.

Wesprzyj to dzieło, kupując świecę za jedyne 6 zł. 11 grudnia, włączając w_ten sposób Twoją wrażliwoć na potrzeby Innych, którzy mają gorzej od Ciebie.

linia
   

UWAGA!         UWAGA!
Dnia 26 marca w Wielką Sobotę, w trakcie święcenia pokarmów, w godzinach 10:00, 12:00 i 14:00
była okazja do złożenia jałmużny wielkopostnej, przeznaczenej na dary dla rodzin mniej zamożnych
.
Nawet najskromniejszy dar dany od serca się liczył.
Czy daliśmy upust swojej hojności?

linia

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
Od niedzieli 6 grudnia mogliśmy nabywać
świece Caritas, które stanowią świąteczną pomoc w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
CARITAS 
w imieniu dzieci dziękuje wszystkim, którzy świece zakupili

linia

Dnia 22 listopada były zbierane ofiary do puszek przeznaczone na
duszpasterstwo charytatywne Caritas, jako pomoc dla potrzebujących.

linia

Dnia 4 października, w niedzielę odbyła zbiórka do puszki na działalność charytatywną Caritas Diecezji Elbląskiej. Dziękujemy za szczodrość.

linia

Kolejna akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom"

Dziecko sercem rodziny

Już po raz 21-szy mieliśmy okazję rozradować serca dzieci kupując świece.

W naszej Parafii rozprowadzane były w ramach tej akcji po 6 zł. za sztukę.

linia

_____W niedzielę 23 listopada wolontariusze Caritas zbierali ofiary do puszek przeznaczone na duszpasterstwo charytatywne.

linia

_____W niedzielę 5 października Caritas Parafialna zbierała ofiary do puszek przeznaczone na działalność charytatywną.

linia

Caritas pomaga dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny.

TPU

____Głównym celem kampanii „Tornister pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce.

Akcja tornister

____Kampania jest prowadzona corocznie w drugiej połowie sierpnia. Polega ona ogólnopolskiej zbiórce SMS-ów, dzięki której kupowane są tornistry. Równolegle w_parafiach w całej Polsce do specjalnych koszy można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas.

____W ciągu pięciu lat udało się nam rozdać ok. 67 tys. wyposażonych wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce. 

____U nas dniach od 12-24. sierpnia zbierane były zeszyty i_przybory szkolne przeznaczone dla dzieci z rodzin potrzebujących pomocy. Zachęceni do włączenia się w tę akcję składaliśmy przybory szkolne do specjalnie przygotowanego kartonu w_przedsionku kościoła.

----- * -----
   
W Święto Miłosierdzia Bożego przypada patronalne święto Caritas
warto pamiętać
   
----- * -----
 
____Istnieje możliwość wspierania działań Caritas-u przez indywidualne wpłaty na konto parafialne: 68 8300 0009 0070 1587 2000 0010 z dopiskiem "Na Caritas".
   
Strona głównapowrót zaproszenie