Gora
gora
wybor
Kozal
O parafii
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje
Intencje Papieskie
Kalendarz liturgiczny
Gazetka
Biuro
Caritas
Odnowa
Koło różańcowe
Rada parafialna
Galerie
Filipiny
Warto wiedzieć
Księga GościOgłoszenia parafialne
Linia
 Ogłoszenia
Niedziela 06.10.2019 r.
 1. W miesiącu październiku ze szczególną uwagę modlimy się na nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy przed Mszą Św. o 17:30. Różaniec dla dzieci i_młodzieży we wtorki i piątki o 17:30. Bardzo proszę rodziców by przyprowadzić dzieci i uczyć w ten sposób naszej wiary.
 2. Jutro w poniedziałek 07.10 obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to patronalne święto Żywego Różańca. Przy tej okazji dziękuję wszystkim członkom Żywego Różańca za codzienną modlitewną troskę o wiele spraw Kościoła i Parafii. Stanowicie ogromnie istotne zaplecze modlitewne, a skuteczność Waszej modlitwy jest wielokrotnie odczuwalna. Serdecznie zapraszam na Mszę Św. o godz. 9:00, przed Mszą różaniec.
 3. Po wakacyjnej przerwie na wspólnej modlitwie gromadzi się Odnowa w Duchu Św. w_każdą środę po Mszy Św. Drzwi są otwarte dla wszystkich pragnących odkrywać Boga w_swoim życiu wsłuchując się w Słowo Boże.
 4. Rodziców dzieci pragnących przygotować się do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek 10.10 o godz. 16:00 w Sali na plebanii.
 5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i uczniów klas pierwszych szkoły średniej, którzy pragną rozpocząć dwuletni okres przygotowawczy zapraszam również w najbliższy czwartek 10.10 na Mszę Św. o godz. 18:00 i spotkanie bezpośrednio po Mszy Św.
 6. W przyszłą niedzielę 13.10 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie odprawimy o_godz. 15:00: Różaniec Fatimski i procesja z Figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 7. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Elbląskiej.
 8. 28.09 przeżywaliśmy Uroczystość Jubileuszową Parafii połączoną z_błogosławieństwem Ołtarza i Ambonki. Pragnę serdecznie podziękować Dyrekcji, Pracownikom i Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie za ufundowanie ornatu eucharystycznego na święta i uroczystości. Dziękuję również Ewie i Janowi Przybysz z dziećmi, Iwonie Kwiatkowskiej i Agnieszce Sadowskiej za ufundowanie nowych ampułek liturgicznych do wody i wina. Dziękuję za przygotowanie do uroczystości kościoła i terenu przy kościele, za kwiaty, obrusy, sprzątanie, pranie, renowację kapliczki Matki Bożej Fatimskiej i Krzyża Misyjnego, sfinansowanie przez Pana Jana Ulewskiego okien ornamentowych w prezbiterium, dziękuję za ich wstawienie. Pragnę podziękować wszystkim biorącym czynny udział w przygotowaniu i_przeprowadzeniu uroczystej Liturgii: ministrantom, lektorom, posługującym, Panu Organiście z Małżonką, Strażakom. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali salę w_Domu Kultury i tym, którzy ofiarowali się, aby wszystko posprzątać. Dziękuję za przygotowanie poczęstunku Pani Teresie Jasińskiej z Nowego Stawu i całej ekipie, dziękuję również za ciasto. Dziękuję za przygotowanie i piękne zapakowanie podarunków dla gości. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Wiesława Polakiewicza, który wykonał Ołtarz Eucharystyczny i Ambonkę. Zarówno Pani Projektantka, jak i ks. Biskup byli bardzo zadowoleni. To jest największa radość tego Jubileuszu, że udało się nam w_tym szczególnym czasie to osiągnąć, złożyć Bogu wotum wdzięczności za otrzymane łaski. Dziękuję wszystkim Darczyńcom, rodzinom i_osobom indywidualnym za składane ofiary i przekazane drewno. Bóg zapłać za dar serca. Nie chciałbym pominąć nikogo, dlatego dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali swoją pracę, czas i pieniądze. Niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi.
 9. Serdecznie zachęcam jeszcze do nabycia publikacji jubileuszowej. Można ją ofiarować naszym bliskim i rodzinie, by w ten sposób promować naszą parafię i jej historię. Koszt publikacji wynosi 20 zł a kubka 10 zł.
 10. Prace związane z wymianą dachu na prezbiterium kościoła zostały zakończone, czekają nas odbiory konserwatorskie i płatności. W przyszłym tygodniu poinformuję o_wszystkich szczegółach. Tradycyjnie w II Niedzielę Miesiąca zbierane będą ofiary przeznaczone na prace wykonywane przy naszej świątyni.
 11. Intencje Ofiary Mszy Św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna "Wypłyń na Głębię".
 13. W najbliższym tygodniu odprawiane będą następujące intencje:   
     
Powrót powrót
   
_
Strona głównapowrót zaproszenie