Gora
gora
wybor
Kozal
O parafii
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje
Intencje Papieskie
Kalendarz liturgiczny
Gazetka
Biuro
Caritas
Odnowa
Koło różańcowe
Rada parafialna
Galerie
Filipiny
Warto wiedzieć
Księga GościOgłoszenia parafialne
Linia
 Ogłoszenia
Niedziela 09.02.2020 r.
  1. We wtorek 11.02 Światowy Dzień Chorego. Odprawimy Msze Św. w intencji chorych i_specjalnie dla wszystkich chorych, podczas której udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych. Ten sakrament może być udzielony wszystkich osobom, które znajdują się w stanie łaski uświęcającej. Wszystkich, którzy opiekują się chorymi gorąco proszę o zatroszczenie się tego dnia i możliwość przybycia chorym do kościoła na godz. 16:00.
  2. W przyszłą niedzielę 16.02 dnia miesiąca odprawimy Nabożeństwo Papieskie połączone z uczczeniem Relikwii Krwi Św. Jana Pawła II podczas Mszy o godz. 13:00. Przez cały czas można składać własne intencje do papieskiej skrzyneczki umieszczonej na stałe w_przedsionku kościoła bądź przesyłać drogą internetową.
  3. Zbliża się okres rozliczeń podatkowych. Stowarzyszenie Samarytanin jest Organizacją Pożytku Publicznego, która ściśle współpracuje z naszą parafią. Dzięki ubiegłorocznym środkom pochodzącym z 1% podatku udało się nam zorganizować Koncert Uwielbienia w_Boże Ciało oraz kilka innych projektów związanych z_Jubileuszem Parafii. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przekazali 1% swojego podatku w roku ubiegłym i gorąco zachęcam wszystkich do przekazania podatku w tym roku. Poprzez to stowarzyszenie w tym roku będziemy mogli również zbierać fundusze pochodzące z 1 % podatku i przeznaczyć na nasz kościół i Parafię. W_zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać numer KRS 0000355380. Szczegóły również znajdują się na stronie internetowej parafii.
  4. Nasza Parafia we współpracy z Niezależnym Klubem Samorządowym i Gminnym Ośrodkiem Kultury organizuje Bal Charytatywny, który odbędzie się 21.02. Podczas balu tradycyjnie przewidziane są liczne atrakcje i licytacje cennych przedmiotów. Gdyby ktoś zechciał ofiarować jakieś cenne przedmioty, które moglibyśmy na balu wylicytować to proszę o informację. Koszt uczestnictwa w balu wynosi 220 zł od pary. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystii. W tym roku z zebranych funduszy pragniemy wybudować studnię na wodę w Afryce konkretnie na Madagaskarze. Tam jest potworna bieda, a po wiaderko wody trzeba codziennie iść nawet kilkanaście kilometrów niosąc je na głowie. Mam nadzieję że wspólnymi siłami będziemy mogli sprostać temu wyjątkowemu zadaniu. Inicjatywa ta została sprawdzona, a ja jestem w_ciągłym kontakcie z misjonarzami tam pracującymi, zatem serdecznie zapraszam wszystkich na bal.
  5. Dziś w II Niedzielę Miesiąca tradycyjnie zbieramy ofiary przeznaczone na prace wykonywane przy naszej świątyni. Zostały złożone nowe projekty i czekamy na wyniki, mając nadzieję na uzyskanie dotacji. Proszę wszystkich o modlitwę w tej intencji. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za troskę o naszą świątynię.
  6. Ofiary Mszy Św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pamiętajmy o_naszych bliskich zmarłych i żyjących, jest to największy dar, jaki możemy im ofiarować.
  7. Przy wyjściu z kościoła jest Gość Niedzielny oraz gazetka parafialna Wypłyń na głębię.
  8. W najbliższym tygodniu odprawiane będą następujące intencje: